orzechy laskowe

Chronią przed Alzheimerem i wpływają pozytywnie na potencję

Udostępnij:
Orzechy lakowe maja szczególnie korzystne oddziaływanie na mózg. Kwasy omega-3 w nich zawarte wpływają na dużą wydajność pamięci oraz zmniejszają ryzyko chorób takich jak Alzheimer czy demencja, a także wpływają pozytywnie na potencję. Przeciwdziałają kamicy moczowej i pasożytom jelitowym, szczególnie oliwa z orzechów laskowych. Mogą je spożywać osoby starsze i otyłe. 
Orzechy włoskie mają podobne właściwości. Wzmacniają organizm i dozwolone są przy cukrzycy. Zmiażdżone orzechy zmieszane z miodem maja właśnie to dobroczynne działanie. 
Ale uważać trzeba na te produkty, które smażone są w tłuszczach i solone, gdyż wtedy nie powinny stanowić dodatku w naszej codziennej diecie ze względu na kaloryczność i ryzyko podwyższenia ciśnienia. 

Węglowodany nie tuczą!

Powszechnie wszystkim wiadomo,że makaron, chleb, ziemniaki tuczą. Cukier to również grupa węglowodanów, które powinny być konsumowane, ale w mniejszych ilościach. Ale my powinniśmy granice tych ilości i jakości znać. Dużo kalorii, ale nie dla wszystkich! Dla osób uprawiających sport i prowadzących aktywny tryb życia zwiększona ilość węglowodanów jest niezbędna. 
Ziemniaki to warzywa lekkostrawne i energetyczne. Najlepsze i najzdrowsze to te gotowane lub pieczone w łupinach, gdyż maja wysoką ilość potasu co sprzyja sercu i skórze, a także są łatwiej strawne. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *