Jak stworzyć własną stronę internetową

Jak stworzyć własną stronę internetową?

Udostępnij:

W Internecie możemy natknąć się na niezliczone ilości ogłoszeń, w których oferowane jest tworzenie stron internetowych, sklepów, blogów itp. Ich ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych a kończą nawet na kilku tysiącach. Jeżeli zdecydowalibyśmy się na skorzystanie z czyjejś usługi, należałoby zwrócić uwagę na to, za co tak naprawdę płacimy. Nie sztuką jest kupić np. skrypt, tak naprawdę nie wiedząc nawet jak przesłać pliki na serwer lub nie mogąc poradzić sobie z instalacją.

Skąd taka rozbieżność cen?

Te najtańsze opcje to najczęściej tylko instalacja na zakupionym przez nas uprzednio, lub wybranym przez wykonawcę usługi serwerze,  gotowych skryptów takich jak WordPress, Joomla, czy OpenCart. O wiele droższe są już rozbudowane skrypty autorskie robione typowo “pod klienta”, w których to Wy możecie dyktować jak ma być zbudowana strona.

Czy musimy płacić za stworzenie strony internetowej?

Oczywiście, że nie. Wystarczy odrobina odwagi, trochę wolnego czasu i dobry pomysł. Takie skrypty jak wyżej wspomniany WordPress, czy Joomla itd. możemy pobrać bezpłatnie a następnie bez konieczności posiadania nadzwyczajnej wiedzy informatycznej zainstalować na serwerze podpinając pod to swoją domenę. Jest to najwygodniejsza opcja zarówno dla tych, którzy rozpoczynają przygodę z prowadzeniem strony internetowych jak i tych bardziej zaawansowanych. Gotowe skrypty posiadają wielkie bazy płatnych i darmowych wtyczek / dodatków, co daje nam możliwość zmiany naszego bloga czy prostej strony w zaawansowany portal.  Jedyne koszty to serwer i domena. cena to ok. 100-200 zł rocznie z czego najprawdopodobniej pierwszy rok będzie “za grosze”. Czytaj dalej…

One thought on “Jak stworzyć własną stronę internetową?”

  1. Forum dyskusyjne mieszkańców Rzeszowa. Podkarpackie forum wielotematyczne. Wejdź w dyskusję z naszymi użytkownikami, podziel się swoimi pomysłami – znajdź na forum odpowiedzi na swoje pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *