MANWITH PASSION – działalność artystyczna Kraków

Udostępnij:

Manwith Passion to działalność artystyczna jednego twórcy, powstała z myślą o ludziach z pasją, którzy właśnie na nią naprowadzają swój styl życia i razem z nią podążają przez życie. Poprzez oryginalność stylu artysty, każdy ma możliwość zakupić obrazy, plakaty, kubki, koszulki, rękawice bokserskie czy inne przedmioty codziennego użytku, które różnią się od innych tym, iż powiązane są z pasją. Wszystkie te rzeczy zawierają grafikę spod ręki Artysty, która ukierunkowana jest na różnoraką tematykę.

Kim jest Artysta?

Paweł Worobiej pseudonim ”WORO” urodził się 11.07.1986 roku w małej miejscowości Nidzica  na Mazurach. Od 2007 roku jest żołnierzem w służbie czynnej, który w czasie swojej kariery zawodowej przebywał dwukrotnie na misji pokojowej w Afganistanie.

Paweł przede wszystkim zaznacza, że jest żołnierzem, a dopiero po wartościach jakimi się kieruje jako żołnierz, jest Artystą.

Wiele swoich prac artystycznych łączy z innymi rzeczami, które kocha. W jego bogatym dorobku można spotkać znaczną ilość dzieł związanych z tematyką wojskową jak i bokserską. Na pytanie, dlaczego wojskową – w związku z wykonywanym zawodem nie trudno się domyśleć. Natomiast nasuwa się pytanie, skąd tematyka bokserska? Paweł przez wiele lat miał sposobność trenować boks, co jak sam mówi, w pewnym stopniu go ukształtowało.  Dla Pawła boks to nie „obijanie sobie twarzy”, tylko rywalizacja na zdrowych zasadach. Po stoczonym pojedynku zawsze podchodzi do przeciwnika i wzajemnie gratulują sobie dobrej walki. W jego mniemaniu usłyszenie kilku komplementów jest miłym akcentem i motywacją.

Należy jednak zaznaczyć, że jego prace nieograniczaną się do wąskiego kręgu tematycznego. Jest otwarty na nowe wyzwania, potrafi nawet stworzyć pełną oprawę graficzną do książek dla dzieci, docierając przy tym także do najmłodszych przedstawicieli naszego społeczeństwa. Paweł wydał książeczkę dla dzieci „Mała kaczuszka”, którą sfinansował z własnych środków. Artysta sam nie ma dzieci, jednak ma świadomość na jakie niebezpieczeństwa są narażone małe dzieci w związku z nieświadomością bólu i braku poczucia strachu, stąd przesłaniem bajki jest uświadomienie, iż rodzice są po to, żeby pilnować rozbrykane dzieci, których wszędzie jest pełno i w każdej chwili mogą zrobić sobie krzywdę. Część środków ze sprzedaży trafia na rzecz Fundacji Dorastaj z Nami, wspierającej edukację dzieci zmarłych żołnierzy, policjantów i strażaków podczas pełnienia służby.

Skąd określenie „dla ludzi z pasją”?

Dla Pawła pasja jest formą relaksu, odpoczynkiem od pędu życia. Dzięki niej, można mieć chwilę dla siebie. Uważa, iż należy ją odkryć w sobie i podążać z nią przez życie, bo człowiek bez celu, pasji jest człowiekiem bez cząstki siebie. Pęd życia niestety sprawia, że czasem zapominamy jak szybko ucieka czas. Paweł, jak zapewne nikt z nas, nigdy nie chciałby się obudzić i zastanawiać, „gdzie przeżył życie”, bo tak naprawdę, kim jest człowiek bez pasji?

Skąd myśl o MANWITH PASSION?

Paweł swoje dzieła tworzy na podstawie tego co go otacza i towarzyszy mu w życiu. W tym co tworzy zawierają się jego  emocje, przeżycia, odczucia czy nawet przemyślenia. Wszystko to skłoniło go do otworzenia własnej działalności artystycznej – MANWITH PASSION – dla ludzi z pasją. Motywem przewodnim stało się powiązanie zainteresowań ludzi z twórczością artystyczną. Artysta w dużej mierze wiąże swoje dzieła z tym co kocha i właśnie to samo chciał umożliwić innym – łączenie tego co sprawia im satysfakcję z dziełami artystycznymi. Działalność skierowana jest przede wszystkim do ludzi, którzy naprowadzają swój styl życia na kierunek pasji i razem z nią podążają przez życie. W swojej ofercie MANWITH PASSION prezentuje obrazy, kopie obrazów czyli plakaty, rękawice bokserskie, przedmioty codziennego użytku typu kubki, koszulki i inne tego typu rzeczy, które tak naprawdę każdy ma możliwość nabyć. Wszystkie te rzeczy zawierają grafikę spod ręki Artysty, która ukierunkowana jest na różnoraką tematykę.

Więcej na stronie MANWITH PASSION

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *