zamarznięte szyby w samochodzie

Sposoby na zamarznięte szyby w samochodzie

Udostępnij:

Zbliża się okres zimowy, a co za tym idzie, auto zasypane śniegiem oraz zamarznięte szyby. Każdy kierowca powinien posiadać w samochodzie zmiotkę ze skrobaczką – jest to najbardziej znane i najprostsze jednak czasochłonne narzędzie do usunięcia lodu z szyb. 

Preparaty do odmrażania szyb

Jednym ze sposobów radzenia sobie z zamarzniętymi szybami w aucie jest zakup gotowego preparatu, który działa już po kilkunastu sekundach od jego użycia. Jest to wydatek rzędu od kilku do kilkunastu złotych. Środki tego typu zakupimy w niemal każdym sklepie motoryzacyjnym, jak również w hipermarketach na działach z artykułami samochodowymi. 

Domowe sposoby na zamarznięte szyby

Z problemem zamarzniętych szyb możemy sobie poradzić bez konieczności wydawania pieniędzy na opisane powyżej gotowe preparaty. Wystarczy mieszanka wody z octem w proporcji 3:1. Działa niemal identycznie jak środki dostępne w sklepach motoryzacyjnych. Wymieszaną wodę i ocet wlewamy np. do butelki po płynie do mycia okien i mamy gotowy spryskiwacz, przy pomocy którego łatwo można nanieść nasz preparat na szybę. 

Jeszcze prościej w ogóle nie dopuścić do zamarznięcia szyby. Jak to zrobić? Po zaparkowaniu samochodu “pod gołym niebem” okryć ją matą lub kawałkiem kartonu. Zamiast tego można również nanieść bezpośrednio na niezamarzniętą jeszcze szybę ocet lub alkohol. Szyba z uprzednio naniesionym octem lub alkoholem jest znacznie mniej podatna na zamarzanie. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *