Zielona herbata dla serca i mózgu

Zielona herbata dla serca i mózgu

Udostępnij:

Jest cudownym gorącym napojem i wpływa pozytywnie na nasz organizm. Bukiet z lisci zielonych herbat zawiera wiele niezwykle cennych składników, których efekt jest bardzo dobrze rozwinięty kiedy zalejemy gorącą wodą o temperaturze 90 stopni. Nie smakuje nawet wtedy zbyt gorzko. 

Zielona herbata uzdrawia serce

Zawarta w zielonej herbacie kofeina pobudza czynności serca. To wprowadza metabolizm w ruch i stopniowe rozszerzanie się naczyń. Do tego do krwi dostają się rozpuszczone z liści garbniki. Wtedy krew płynie lepiej równocześnie rozpuszcza złogi cholesterolu, które zalegaja we krwi jako warstwa tłuszczowa. Zapobiega to nie tylko zamknięciu naczyń, ale również zawałowi serca.

Mózg pozostaje dłużej młody

W związku z choroba Alzheimera i demencją wykształcają się podobno płytki toksycznych białek. Te związki białkowe są bryłami, przez które tworzy się schorzenie i blokada między komórkami nerwowymi i mózgiem. W ten sposób powstają typowe zaburzenia myślowe i językowe, które są problemem nie pozwalającym np. w zwykłym otoczeniu znaleźć drogi. Ale są też i dobre informacje: zielona herbata zawiera składniki redukujące te białka i chroni mózg przed intelektualną degradacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *